Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 27.07.2013 21:37:27 

nejen outdoorové víkendy

hory - doly
 
 
 
 
              

             

 

 

 


 

Orlické hory 25.-27.11. 2011

      

 

Kdy: 25.-27.11.2011

Příjezd na chalupu v pátek kolem 19.00 hod. a v neděli odjezd okolo 15.00 hod.

Kde: Orlické hory, buď Kumštát nebo Černá Voda – blízko Orlické Záhoří

Ubytování: malebná chalupa u Yettiho – ta co známe od loňska  http://yettisport.cz/ubyt/chyetti/

Záloha na ubytování: 400,- Kč (číslo účtu pošlu mailem)

Občerstvení: z vlastních zásob (co si kdo přiveze, to si taky vypije a sní J ) Možnost vařit je přímo na chalupě a nebo zajít do blízké hospůdky.

Organizace: Iva, pochod vymyslí PetrZ

 

Předběžný program: Tak PetrZ už přemýšlel o nějaké trase na výlet na sobotu-  - v pátek bychpm se cestou na chaloupku stavili a zjistili , zda v hospůdce v Neratově (už ji známe) mají otevřeno. V sobotu ráno převézt auta do Neratova (z Neratova na Yettiho je to cca 6km, ale jít to potmě poměrně úzkou klikatou silnicí nebude nic příjemného a bezpečného). Po převozu vyrazíme neznačenýma cestama směr Nová Ves-Mezivrší a dále po hřebenovce na Anenský vrch-Haničku (Peťo zkusí zjistit, zda není možnost prohlídky)-Vysoký Kořen-Neratov. Trasa cca 16-18km zakončená hospůdkou. Tak co, pionýři??? Jak se Vám líbí tento návrh?

 

Další info na:             http://www.orlickehory.cz

                                   http://www.hanicka.cz/

 Účastnici: Iva, Jana,Julie,Tomáš,Lucie, PetrZ, Markett, Marian, Vita, Jana,Alča = 11 kusů = chalupa je již obsazena!
 

 

 
 

 

 

Toulání po Beskydech a okolí

27.-30.10. 2011

                                                                                                 

Kdy: 27.-30.10. 2011

Kde: Beskydy

Ubytování: chata -přesná adresa zatím neznámá

Občerstvení: CDD (co dům dal) z vlastních zásob, pivečko Radegast i jiné,….

Program:

příjezd: ctvrtek 27.10.

patek: sobota, nedele: dle dohody, co počasí dovolí..
 

Tipy

 • Turistika: Lysá hora, Pustevny, a jine vrcholy Beskyd (Bilý Kříž, Javorový Vrch, Čantoryje, Skalka, Severka, Hrčava aj.)
 • Když bude pršet: V supr Aquapark v Polsku,  (1,5hodiny Relax za cca 210 Kč, sauny, vyřívé vany, tobogány,aj.), exkurze v pivovaru Radegast Nosovice, nebo na nejvýchodnější obce v ČR Hrčava. V hrčavěse stýkají hranice Česka, Polska a Slovenska 
 • Když se najdou řidiči, můžem skočit večer se podívat do Ostravy na ul.Stodolní.

 

http://www.lysa-hora.cz/

http://www.vmp.cz/cs/navstevnici-prohlidka-muzea/prohlidka-muzea/pustevny/

http://www.vmp.cz/cs/navstevnici-prohlidka-muzea/prohlidka-muzea/drevene-mestecko/

http://www.radegast.cz/o-pivovaru/exkurze/zletili.php

http://www.stodolni.cz/

http://www.golebiewski.pl/wisla/spa-wellness/park-wodny-tropikana

http://www.cantoryje.cz/mapa

 

 

Jelikož musím najít, zarezervovat chalupu a zaplatit zálohu, potřebuji vědět přesný počet účastníků. Počítám, že nas bude cca 10 -12 osob.

Termín zaplaceni zálohy do 22.9.  buď přes vzkazy nebo emailem horykololyze@seznam.cz

Ještě jsou 2 místa volné!

 Organizace: Lucie

Účastnici: Iva, Jana, Lucie,Julie, Viťa,Jana,PetrZ, Markett, Dáša, Jirka + přítelkyně, Štěpánka, Alča, osoba X,osoba Y od Víti, Jarda

 

 
 


  

Orlické hory
19.-21.11.2010
 
 

Kdy: 19.-21.11.2010

 • Příjezd: v pátek (19.11) na chalupu kolem 19.00 hod.  (dopravu dohodneme,aby jsme zaplnili co jak nejvíc aut a nejel každý sólo)
 •  Odjezd: v neděli (21.11.) cca v 15.00 hod
 

Kde: malebná chalupa u Yettiho (viz odkaz)

http://www.yettisport.cz/ubyt/chyetti/foto.html#

http://amapy.centrum.cz/#x=-593284@y=-1043945@cs=1@sidx=9@pg=1,5@pl=@app=0@sbar=c

 

Cena: záloha za ubytování 500,- Kč na osobu. /bližší info viz e-mail po příhlášení/

 

Účastníci: /kapacita - 10-12 osob/  Iva ; Viťa ; PetrZ ; Lucie ; Alena; Martin; Honza, Eliška, Marian, Julie, Tomáš = užzmevšeci smiley 

Občerstvení:

 • snídaně - co si kdo donese, to si sní a vypije smiley
 • oběd, večeře: operativně v hospůdce po cestě nebo na chalupě je možnost si něco uvařit.

 

Předběžný program:

pěší turistika s nejvyšším bodem Velká Deštná – 1115 m.n.m., další turistické cíle v dosahu: Pěticestí, Masarykova chata na Šerlichu, Luisino údolí

Další info: http://www.orlickehory.cz

 

 

Jak se přihlásit?

V případě, že se chceš přidat, stačí napsat na horykololyze@seznam.cz  Přijde Ti e-mail s bližším info.

 

Organizace: Iva

 
 

 Toulovcovy maštale pěší turistika ( 8.-10.10. 2010) 

 
 
 
Kdy: 8.-10.10.2010
Kde: už Vysočina
Ubytování: malebná chaloupka kousek od Litomyšle
Občerstvení: CDD (co dům dal) z vlastních zásob, pivečko Polička i jiné,….
Organizace: Iva
Účastníci: Iva, PetrZ, Viťa, Lucie, Karel, Alena, Jarda, Eliška, a Fido 
 
 


Toulovcovy maštale pěší turistika ( 6.-7.11. 2009) 
 
 
 
Kdy: 6.-7.11.2009
Kde: už Vysočina
Ubytování: malebná chaloupka kousek od Litomyšle
Občerstvení: CDD (co dům dal) z vlastních zásob, pivečko Polička i jiné,….
Organizace: Iva
Účastníci: Iva, PetrZ, Viťa, Lucie, Karel,Katka, Bohunka, Zbyněk, Jana,Ondra,  Petrson a Fido 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
   Šumava pěší;cyklo;in-line turistika ( 25.-29.8. 2009) 
 • Kdy: 25.-28.9. 2009 (pátek - pondělí)
 • Kde: Šumava, Nové Pece
 • Organizace: Iva, Lucie
 • Ubytování: Chalupa v Horní Plané/ kapacita 8 osob + 4 přistýlky / cca 300,-Kc/osoba/noc
 • Občerstvení: chalupa bude jen pro nás, bez obsluhy.
 • Účastníci: Víťa, Iva, Lucie, Jana, Libor, Katka, Ondra,
 • Program: Rámcový program byl uveden v sekci plánované akce, ten platil jen do odjezdu! tzn 25.9.09
 • Poznatky z akce: 1) Lucie se opět nenaučila používat tzv. "fitr"   2) Časem založíme na Šumavě -  hospůdku  3) Řídime se heslem, ten udělá to a ta zas tohle a všichni dohromady se pak najíme! 
 
Popis akce - Šumava 25. – 28.9. 2009
 
Pátek  25.9.09 : Odjezd jsme naplánovali na pátek kolem 4 hodiny odpolední z Prahy, i přestože jsme věděli, že je pátek před prodlouženým víkendem a všici pražáci budou táhout z Prahy na chalupy. Sraz jsme měli u Obi na Roztylech.(Lucie,Katka, Jana, Víťa, Libor). Jelikož jsme se vzájemně neznali, moc jsme netušili co to bude za víkend a co jsme za lidi! V 15:55 hod. Viťa  s Liborem už tam čekali na své „taxiky“. Lucie s Katkou, věděli že mají hledat dva chlapy. Když přijížděly k OBI, tak co nevidí. U vchodu stojí dva pánové, jeden měl větší pupek než ten druhý, oba na krku stříbrné řetězy a k tomu tvářící se, že na někoho čekají, že je někdo má vyzvednout. Lucie:“Katko, vidíš to?  Katka:“ Vidím, přidej plyn,nezastavuj!  Naštěstí po pár metrech dál stáli další dva chlapi a měli u sebe kytaru, tak jsme věděly, že jedeme správným směrem.  Vzájemně jsme se všichni představili, krátce na to dojela Jana, naskákali jsem do aut a tradá na Šumavu s přibržděním v Benešove, kde nastoupila Iva. Začínající prodloužený víkend byl opravdu znát, pohybovali jsme se rychlosti kroksunkrok, což Lucie nevydržela a vzala to zkratkou- sice to bylo dál, samé zatáčky přes vesničky, topolovou alejí, ale jelo to a jelo to taky kolem Temelína." A to jako úplně, úplně kolem plotu Temelína, joo" poznamenala Katka. Což v ní zanechalo velký zážitek a poznamenala: „ To je stavba, to je něco! Kam se hrabou hrady a zámky! Tady budu vodit děcka na exkurzi.“  Takže se naše cesta mírně protáhla a na chalupu jsme dorazili kolem jedenácté hodiny večerní. Cestou jsme se ještě zastavili v Českých Budějovicích v supermarketu nakoupit vydatné zásoby jídla, pití. piva, lihovin a ještě jednou jídla. V Horách (tak se jmenovala vesnička, kde jsme byli ubytovaní) nás mile přivítala paní domácí a ochotně nás zasvětila do tajů ubytovacího řádu. Jen co jsme se trochu rozkoukali a rozebrali postele, vrhli jsme se na opékání klobásek v krbu a popíjení lahodných moků za účelem připít na šťastné shledání a seznámení se.
 
Sobota 26.9. 09:  Chladné slunečné ráno nás vytáhlo na túru a za honem na kešky. Tuto novotu nám sem zatáhl Víťa, ale nadchla nás natolik, že celá naše sedmičlenná skupina při překonávání vodní nádrže Lipno skončila pod mostem a prohledávala každou skulinku a každý kamínek obrátila naruby, aby nakonec stejně žádnou kešku nenašla. (pozn.Keš byla již v té době zrušena, proto) Naše dnešní cesta vedla z Hor do Nové Pece, dále do Ovesné, kde jsme po žluté odbočili na lesní cestu a vystoupali na Peprník (1049 mnm) , poté jsme zakotvili v Jeleních Vrchách, v kiosku jsme si dali něco málo dobrého a pivko a pokračovali po Medvědí stezce směrem na Černý Křiž. Černý Kříž je místo někdo uprostřed Šumavských lesů s pár chalupami a malou železniční stanicí, u které nesmí chybět typická nádražní restauračka s pupkatým hospodským, kterého jsme rozhodili už jenom tím, že jsme přišli, a to nekecáme! Vzal to ale statečně a snažil se nás „bleskově“ obsloužit. Vidící řadu osob chtivé občerstvení zavelel: „Nejprve pití a poté jídlo“. Takže co si dáte? 2piva = začal čepovat, když bylo dokonáno měl šanci si objednat další člověk - “dala bych si kávu = postavil vařit vodu, tuto dobu jsme využili na doobjednávky piva = chyba! Odpověď zněla jasně:“Teď vařím kávu a nečepuji pivo“. Tak jsme čekali, vlak jel za hodinu, nikam jsme nespěchali. Pohodička .Bylo nás sedm a málem kvůli nám zavřel hospodu. Po nás přestal objednávky na jídlo přijímat a upoceným, žíznivým bikerům sliboval pivo do 20 minut. My se ale najedli a napili a štastně odjeli vláčkem zpět do Nové Pece. Plánovaný výlet 15,5km  se nám sice protáhl na nějakých 21 km, ale o to lépe nám chutnalo při večerním posezení u krbu s kytarou. Stůl se prohýbal nejen pod spoustou dobrot a lahodných nápojů mezi nimiž bafala vodní dýmka. (pozn. Stůl byl dostatečně bytelný viz foto s cenzurou-aktualizace 18.10.). O kvalitě tohoto večera stačí dodat jen to, že jsme se rozešli kolem ranních hodin.
 
Neděle 27.9. 09: Po akčním večeru jsme ráno vstali, když jsme vstali = probudili se. /někteří(rý) to těžce nesli a pod nosem jen bublali a remcali. Opět musím poznamenat, že tyto akce nemají nic společného s žádnou cestovkou, není dán žáden přesný detailní program(vše probíhá dle momentální situace) Jsme skupina, ale každý jednotlivec se může zařídit dle vlastních představ..Takže jsme změnili rámcový program a odpočinkový den jsme přesunuli z pondělí na neděli. Vyjeli jsme na inliny = Víťa, Libor, Katka, Jana a Iva se nazuli do kolečkových bot  a jeli se pokusit zdolat nejkrásnější inline stezku v České Republice z Nové Pece do Stožce a zpátky. Celá tato trasa měří cca 34 km a nakonec ji všichni v rámci možností celou zvládli. Pro některé černá můra = železniční přejezd a hlášky „Ahh jak se brzdííí? Pomóooc!“ Naštěstí jsme se rozdělili i na cyklisticky doprovod (pozn.nedoporučujeme si půjčit kola, prý byly už po sezóně a tudíž bez servisu, ale větší herky jsem snad neviděla) , který využila hlavně Iva. Ta na svých 12-letých inlinech nestačila na profíky na značkových modelech z posledních let. A jako zavěšený vagonek zvyšovala svou rychlost. Asi po 12 km jsme v dobré víře se občerstvit zastavili na Černém Kříži, kde jsme po včerejších zkušenostech vynechali kiosek na nádraží a šli do kiosku o kus dál. Bohužel se ukázalo, že místní duch zdravého podnikatele už dávno opustil tento nádherný kout země. Teda, jestli tam vůbec dorazil?  Ve frontě na pivo a pár limonád jsme čekali snad půl hodiny a to před námi byli jen 3, slovy tři zákazníci. Ukrutné tempo velmi obézního mladého muže bylo natolik strhující, že jsme pro jistotu vynechali nákup nanuků, neboť hrozilo, že odejde-li tento mladík do mrazáku pro nanuky, vrátí se za déle než 5 minut, což jsme nechtěli riskovat. Tak zůstalo jen u objednávky (nejen) pressa. Příprava v přístroji tomu určeném bylo, jak jsme se přesvědčili složitým výkonem. Nebýt Jany, která pohotově zareagovala a poznamenala: "Pane, neměl by jste tam dát hrníček?"  Pan evidentně přešťastný odpověděl:“ A…hhh, děkuji“!  Ano, Jana nejen jeho, ale především nás a zbytek fronty zachránila! Pokud by mu káva protekla na presovač, zavřel by okno na petlici a bylo by vymalováno! Nicméně vzato z té lepší stránky jsme měli dostatek času na odpočinek před další cestou a když se to shrne, tak jsme krom nanuků dostali, co jsme chtěli, i našli místo na lavičce na sluníčku. Pohodička, klídeček a nic nám nechybělo!  Po návratu na chalupu jsme usoudili, že počasí a roční doba napovídá tomu, že máme poslední šanci si posedět venku na zahradě a opéci naložené masíčko na grilu. Ten udělal to, a ta zas tohle a všichni dohromady (pozn. až na jednoho s rukama v kapsách) jsme udělali moc = připravili jsme si výbornou večeři. Jelikož jsme na sobotní večer prvně plánovali, že půjdeme brzo spát a pařili jsme do rána. Tak z toho vyplývalo a celou neděli  jsme si to opakovali, že budeme pařit a tím pádem půjdeme brzo zalehneme! Chyba! Velká CHYBA! Drželi jsme se slova, když se řeklo,  že budeme pařit, tak jsme pařili.. kytara, víno, kytara, tanec, atd. atd. Hmm!! Snad začalo svítat, když jsme ulehli do pelechu! Kdo si to má pamatovat
 
 
Pondělí 28.9.09 : Pondělní – sváteční 28.9.09 – ráno bylo ještě horší než to sobotní!  Ale zvládli jsme to! Sice původní plán vyrazit vlakem do Nového údolí zvládl jen jediný jedinec Libor, který vstával ještě dříve než někteří z nás šli spát a tím se tak následně vyhnul úklidu celé chalupy. My ostatní jsme odhlasovali změnu plánu (dle momentální situace účastníků)  na autovýlet směr Německo a následný výstup na Třístoličník, Trojmezí a pohled z ptačí perspektivy na Plešné jezero. Cestu zpátky jsme volili německou stranou, ale díky špatnému značení cesty jsme se borůvčím prodrali zpět na český chodník a s fialovými úsměvy od borůvek jsme se vrátili na parkovitě, kde jsme se rozloučili a shodli, že se budeme těšit na další akci..a popřáli si šťastnou cestu domů  vyrazili na cestu zpět domů (do Benešova, do Prahy, do Říčan, do Havířova, do Přerova,...
 
PS: kdo se nezúčastnil opět o hodně přišel  
 
© by Pivik
© by Lucie
 
 
 
Ukázka "Upřímnost" - bez filtru je v podstatě nejvíc vystihující. Podstatné je pochopit náš humor a pak v něm pokračovat.
Nic vic, ale někdy to je umění
 
 
 
 
 

 
 
Roháče (2.-6.7.2009)
 
     
 
 
 
Kdy: 2.-6.7. 2009 Kde: Roháče, Slovensko
Organizace: Lucie
Ubytování: Chalupa v Horní Plané/ kapacita 8 osob + 4 přistýlky / cca 300,-Kc/osoba/noc
Občerstvení: chalupa byla jen pro nás, takže bez obsluhy, obsluhovali jsme se všichni navzájem.
Účastníci:  Iva, Martin, Lucie, Katka, Přemek, Dalibor, Jana, Veronika, Jozef
Program: plán trasy na další den jsme plánovali vždy večer při vínku a grilované flákotě masa. A jak to dopadlo viz níže  
 
(1.den) 2.7. čtvrtek:pozdní příjezd (Habovka)
 
(2.den)3.7. pátek: 
trasa: "Habovka" - Zverovka - Roháčský vodopád - Roháčské plesa - Ťatliaková chata - Zverovka
Na rozchození ideální trasa, odpoledne ochutnání v hospůdce brynzové halušky...
 
(3.den) 4.7. sobota: 
trasa:
"Habovka" - Zverovka - Ťatliaková chata (1360 m) - sedlo Zábrať (1656 m) - Rákoň (1876 m) - Volovec ( 2063 m)- Jamnické sedlo (1910 m) - Ostrý Roháč (2087 m) - Plačlivé (2124 m) - Smutné sedlo (1962 m)- Ťatliaková chata - Zverovka
Hodně pěkná trasa... jelikož jsme několikrát klesali a vzápětí si to opět vystoupali..dohromady jsme nastoupali alespoň 1400 výškových metrů..počasí se na Ostrém Roháči umoudřilo a byly nám umožněny krásné výhledy... opravdu to stálo za to!
 
(4.den) 5.7. neděle: 
trasa:
"Habovka" přejezd do obce Pribylina - Ráčková dolina - po červené Tatranská magistrála - po žluté stoupání Bystrou dolinou - Bystré plesa - výstup na hřeben Bystré - bohužel počasi za nás rozhodlo - návrat stejnou cestou.
Jelikož jsme ráno vyjeli až v 08:30hod. (pozn. zúčastnění rozumí)..pak jsme několikrát mírně zakufrovali(zabloudili)... k tomu několika minutové dešťové přeháňky (úkryt pod střížku)... získali jsme docela velké zpoždění...došli jsme k plesům pod Bystrou a zvažovali zda-li zvládneme celý naplánovaný okruh... nakonec jsme vystoupali na hřeben, který nám nabídl nádherné výhledy na Západní Tatry, ale bohužel zleva se na nás valil černý mrak, který rozhodl.. návrat stejnou cestou dolů.. během sestupu nás černý mrak dohnal. dělal nám společnost sice jen 10 minut, takže někteří(nedostatečně oděni) si kapičky deště donesli až na chalupu. Přesto jsme to večer při vínku kladně shodnotili.
 
(5.den) 6.7. pondělí: 
trasa:
dle možnosti při cestě domů:
 
Cíl "Praha": Habovka - Oravice -Juráňová dolina - zastávka na oběd v Námestovo - cesta domů.
 
 
 
 

 
 České Švýcarsko (1-3.5.2009)
 
   
 

 

TOPlist