Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 27.07.2013 21:37:27 

nejen outdoorové víkendy

kolo‚lyže
 
 
 
                
 
 
 
 
 


Klubovna - Toulovcovy maštale  10.-12.6. 2011

 Kdy: 10.-12.6. 2011

 

Kde: už Vysočina nebo Železné hory

Ubytování: malebná chaloupka v Nové Vsi, kousek od Litomyšle

Občerstvení: CDD (co dům dal) z vlastních zásob, pivečko Polička i jiné,….

Organizace: Iva

 

Předběžný program: -pro pěší či cyklisty

Chaloupka se nachází v blízkosti pískovcových skal a krásných borovicových lesů, je z čeho vybírat a možnosti jsou veliké. Něco v plánu bude :-)

 

Zajímavá místa v okolí:

www.mastale.cz

Nové Hrady – zámek s restaurací, muzeum cyklistiky

Budislav – hospoda, ekumenický kostel

Proseč, Litomyšl, Polička 

Klubovna - Toulovcovy maštale 

     
  Pojeďte do bruslařského ráje!!


Kdy: 19-22.5 2011

 

Kde: Německo, Faeming-skatecca 3,5h autem z Prahy


Ubytováni: Camping Oehna
 

Organizace: Víťa

 

 Program: in-line, in-line, in-line, popř. kolo, někteří samozřejmě geocaching, bazén, kytara, iontové nápoje J
Čtyřicet kilometrů na jih od Berlína se nachází v současnosti asi nejkvalitnější areál pro inlajny v Evropě. Trasy vedou buď mezi vesničkami lučinatou krajinou, nebo krásnými borovými lesy. Mapa areálu je zde.  Pokud někdo nejezdí na inlajnech, samozřejmě může přifrčet s kolem.

Ubytujeme se v malém kempu v Oehně, ceny ubytka jsou zde. Bylo by dobré se domluvit, kdo má zájem spát v chatičce a kdo ve stanu, protože chatku by to určitě chtělo co nejdříve bloknout. V místě ubytování je i bazén, vstupné cca 2 eura.

Doprava:Odjezd je plánovaný ve čtvrtek v odpoledních hodinách, návrat v neděli podle chuti. Jako obvykle se asi nějak poskládáme do aut, Víťa jede pravděpodobně vlakem.

Upozornění: Organizátor nenese žádnou odpovědnost za úbytky materiálu z těl účastníků, způsobených brzděním nevhodným způsobem! J

Předběžně přihlášení: Víťa, Julie, Iva, Honza

 

 

 
  Orlické hory 
/ 25.-27.3.2011/
 
 

 

Kdy: 25.-27.3. 2011

Příjezd na chalupu v pátek kolem 19.00 hod. a v neděli odjezd okolo 15.00 hod.

Kde: Orlické hory, Orlické Záhoří (ještě o kousek dál než Neratov a chalupa u Yettiho)

Ubytování: soukromá roubená chalupa se saunou a kachlákami, upřesněno bude po mailu pro účastníky zájezdu

Upozornění: chata se nachází cca 1,5 km od silnice, proto není vhodná pro dámičky s kufříky J(aneb počítejte, že věci si tam vynesete sami na vlastních zádech)

Doprava: vlastními schopnostmi či neschopnostmi se dopravte do Orl. Záhoří sami …

Cena: malé všimné vybereme na místě (cca 100 Kč na osobu)

Občerstvení: z vlastních zásob (co si kdo přiveze, to si taky vypije a sní J) Možnost vařit je přímo na chalupě na kachlových kamnech, hospoda daleko Jtudíš doporučuji vzít dostatek vlastních zásob zejména tekutého mazadla…

Předběžný program: podle sněhových podmínek doufejme ještě běžky s nejvyšším bodem Velká Deštná – 1115 m.n.m., další turistické cíle v dosahu: Pěticestí, Masarykova chata na Šerlichu, Luisino údolí – zkrátka hřeben Orlických hor

Co sebou? spacák a papuče s měkkou podrážkou, už zmiňované tekupé mazání a jídlo na celý víkend (přes den možná oběd na Šerlichu), prostěradlo do sauny

Organizace: Iva

 

Další info na:  http://www.orlickehory.cz

 


 

Orlické hory - Neratov 

 
Víkend na běžkách
21.-23.1.2011
 
Kde: chata v Neratově (asi 1300 metrů od parkoviště pod kostelem)
 
Kdy: 21.-23.1.2011
 
Cena za ubytování je cca 150 Kč/noc
 
 
Program:
Pátek - příjezd tak kolem 19 hod, dopravu ještě domluvíme, ať tam nejedeme zbytečně moc autama. Páteční večer = 1. společenský večer :-D :-P

Sobota - budeme tvrďáci jako posledně, ráno budíček a po 9 hodině odchod na běžky. V pátek večer probereme, kdo je jak na běžkách schopný a případně se rozdělíme na dvě skupiny - začátečníci a sportovci. Před vánocema byla strojově upravená trasa už cca 500 metrů od chaty, ikdyž na webu ski centra Říčky o tom nic nepíšou. Zkusím zjistit nějaké další informace. Jinak viz - běžky/pěšky podle počasí, případně sjezdovky (Bartošovice, Říčky, Bedřichovka, Deštné), večerní program už známe
 
Předpoklad sobotních cílů (nemusí být splněno, ale může být třeba i překročeno):
začátečníci - dát si grog na Pěticestí a kouknout na Kunštátskou kapli, kterou jsme posledně neviděli. Trasa cca 18km
sportovci - dát si grog na Velký Deštný. Trasa 35km

Neděle - opět ranní budíček a po 9 hodině odchod, na trase se domluvíme podle zájmu, předpokládám ale trasu na Mezivrší - Anenský vrch - odbočka k Haničce (pak případně sjedeme na Panská pole, kde možná bude možnost občerstvení) - Hadinec - Vysoký Kořen a pak po vrstevnici neznačenou (ale upravenou cestou) na chatu. Trasa 13-16km. Pak úklid chaty a odjezd.


Jídlo a pití - každý co si přiveze, to si sní a vypije. A zaroven veme neco k nakousnuti,co dame na stul pro ostatni. Dole u silnice je hospoda ... no vždyť už ji známe :-D

Ubytování - cena za víkend je 320,- Kč, kromě nás budou na chatě ještě ubytovány dva páry ze Starého Kolína ( věk +- 25 let), kteří by měly dovézt klíče. Pokud bych měl pro klíče jet, tak bych to ještě rozpočítal.

Ostatní:
- vezměte sebou každý pár novin na zátop v kamnech, nejlépe ale ty na novinovém papíře, ty letáky na lesklém papíře moc nehoří
- boty do chaty - raději tenisky, sandále nebo pantofle jen pro ty ziměodolné
- nejaké hry - nervíci, věž apod.
 
 
 
Účastnici: Vita, Iva, PetrZ, Alena, Lucie, Julie, Honza, Martin, Marian,Jarda ...
 
Organizace: PetrZ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
ČA R O D Ě J N I C E  
30.4. – 2.5. 2010
 
Kdy: 30.4. – 2.5. 2010
Kde: klubovna – Nová Ves u Jarošova
Ubytování: klubovna
Občerstvení: CDD (co dům dal) z vlastních zásob a místních hospod, třeba u čerta (Zvonička) se nám zalíbila a nebo hospůdka u Toulovce
Organizace: Iva
 
Předběžný program: Nízkým průletem se dostat až na Petrovy kameny a zpět   Chlapi budou udržovat oheň pro pozdější reje.
 • Pátek – po konzultaci s panem Předsedou navrhuji se zastavit v Chrudimi a zúčastnit se akce pořádanou tamní vodáckou skupinou, která sice začíná už v 17 hodin, ale čas konce není znám, tudíž se lze kdykoliv vecpat a jak bylo nabídnuto přespání je možné na loděnici ve spacáku a na karimatkách. ( A kdyby něco, tak vím, kde se nachází pěkný domeček jednoho moc hodného kamaráda  Pššštt, ale neříkejte mu to)
 • Sobota, neděle – přesun na klubovnu do Nové Vsi u Litomyšle, kde bychom vyrazili na cyklo-výletík či pěšmo
 
Účastníci zájezdu: Iva, Lucie, PetrZ

 

 

  
Lipnice nad Sázavou /Vysočina/ 
(5.-6.9.2009)
 
    
 
 
 • Kdy: 5.-6.9. 2009
 • Kde: Lipnice n/Sázavou
 • Ubytováníwww.panskavobora.wz.cz/kontakt.htm 
 • Organizace: Petr
 • Účastníci: 10 osob - Petr, Iva, Lucie,Denisa,Zbyněk, Bohuńka, Petr, Katka, Ivona, (Martin, Zdena - omluveni )
 • Fotogalerie: na fotky koukněte ve fotogalerii na rajčeti.. tady je krátka ukázka včetně písničky, kterou jsme si neustále prozpěvovali.
 
 
 
5. 6. – sobota
Sraz byl v 10:00 hod v Lipnici n./S. na náměstí u hasičů. Většina jsme se vzájemně neznali-jen z webu, ani Petr (co vše zorganizoval) nevěděl, kteří že to jsme, tak jsme postupně žhavili telefon na Lucii,která nás všechny znala a v 10:00 tam ještě nebyla. Oznámila nám: “Petr už tam je, poznáte ho, že bude v cyklistickém dresu, tak se seznamte a já tam za chvíli budu“. Než Lucie s Denisou přijely, tak jsme se už znali všichni. Petr,BaZ = Bohunka,Zbyněk; Iva, Petr. Chyběla nám již jen Denisa a Lucie. Krátce po desáté jsme již vykládali z aut kola a dávali věci do rodinného penzionu  Panská Vobora www.panskavobora.wz.cz  přímo s výhledem na hrad Lipnice.
Nahlášeno bylo 10 účastníků, Martin a Zdena svou absenci omluvili přes SMS. A Katka s Ivonou přislíbily, že dorazí večer.
 
 
Začátek akce:
 • jelikož byl chladný vítr, před cestou nám pan Domácí uvařil vynikající svařák pro všechny (pozn. red. vynikající nabíjecí, ovšem i vypínací nápoj)
 • poté jsme naskočili na sedla bajků plán cca 40km – směr Humpolec a okolí. Jen co jsme ztratili za zatáčkou penzion, na rovině na asfaltu, Iva začala kroužit a kroužit, až to neukočírovala a pěkně se natáhla na zem. 1. pád jsme měli za sebou.
 • Následovala projížďka okolo hradu, kolem Haškovy hospůdky a pak to začalo - cesta do kopce, do kopce, malý sjezd z kopce, pak opět do kopce..pár fotek modelek a modelů v sedle, jak jedou po asfaltu, cestou necestou, lesem, až Lucii napadlo, že by to byla dobrá fotka na web a navrhla Zbyňkovi, ať to dá ještě jednou – nechal se dlouze přemlouvat (cca15s a zmizel mezi stromy), pár záběrů, které foťák nezvládl a při výjezdu z lesa oups.. a klacek vylomil Zbyňkovi přehazovačku. Velký problém, žádná pěkná fotka, ale pro proficyklistu Petra to byla otázka pár telefonátu a svitla naděje.
 • Všichni jsme dojeli do vesnice Rozkoš u Humpolce, kde „nemocné“ kolo s majitelem odvezli na „operaci“, my ostatní jsme zůstali v hospůdce, dali si pauzu a následně jeli za Petrem a Zbyňkem., kde byli závody- soutěžil tým Petra.
 • Dozvěděli jsme se, že kolo opravili a chlapi aby nelenili, na závody vyrazili a my čekali v cíli a čumendili, zatím co chlapi v kopcích se kochali a na cyklistky se koukali. Po několika desítkách minut nás zmrzlé v cíli potkali a opět všichni jsme šlápli do pedálu směr zřícenina Orlík /né přehrada/ http://www.turistik.cz/cz/kraje/vysocina/okres-pelhrimov/humpolec/zricenina-orlik-humpolec/ ; výborná povinná výbava od Ivy – kyselé žížalky! … hlad a cesta zpět do Lipnice, pauza na pivo a polotovary ve vesnici Kejžlice.
 • Dorazili jsme kolem šesté odpolední, kde si k nám přisednul místní kronikář –viz fotogalerie a pak už následovalo jen grilování, vínečko, povídání. Navečer dorazila posila – Katka a Ivona a opět začalo - pojídání, popíjení, půl hodina vtipů…dojídání, popíjení, další sbírka vtipů..přejezení!
 • Kolem půlnoci jsme se rozdělili jsme se na více chtívé pařby a ti co chtěli se hřát u ohně a vyrazili směr festival pod hradem – skupinka chtiví pařby= rozdělení na méně veselejší a více veselejší – více veselejší parta – tanečky, zpívánky, seznamování s místními hasiči. V 01:30 jsme byli už všichni pod duchnou.
 
6. 9. – neděle -teď jen heslovitě:  
rozlepování očíček, společná snídaně (tentokrát žáden svařák)
Katka a Ivona – okružní jízda po Lipnici, po zmapování terénu se vydaly na, posléze 30km nechtěnou, túru
My ostatní kolem desáté hodiny nástup na kola – dalších cca 40km – směr Melechov, nejvyšší kopec v okolí (707m – možná víc, o pár metrů)…prohlídka oblíbených lomů Petra v okolí Lipnice… přes Světlou n/Sázavou, Stvořidla (před Stvořidly jeden pád Bohunky, svačinka u Sázavy)…tekuté posílení před kopcem a pak už jen do kopce, do kopce, stále do prudkého kopce…houbaření do kopce..kopec - vrchol - svačinka, houbaření.. Přemlouvání Zbyňka, že ten hříbek se už opravdu do batohu nevleze, loučící se Zbyněk s hříbky v lese, pak jeden obří sjezd a zpět směr Lipnice.. společný pozdní oběd v penzionu;  rozloučení nás, co už se známe!
 
 
 
 
Praha - Říp a zpět (115 km)
 
  
 
 
TOPlist